Aktualności

Stowarzyszenie Rawelin zaprasza do zwiedzania fortu Dłubnia

dlubnia

Fort Dłubnia powstał w latach 1892-96 i był jednym z najpotężniejszych fortów w krakowskiej twierdzy. Jego głównym uzbrojeniem były cztery haubice kalibru 15 cm umieszczone w wieżach pancernych, wzmocnione o kolejne 2 wieże wyposażone w armaty 8 cm. Fortu broniło 236 żołnierzy dowodzonych przez 5 oficerów. Do dnia dzisiejszego niestety nie zachowały się elementy pancerne, natomiast ocalałe elementy budzą niekłamany podziw.
„W ramach spaceru poznamy historię fortu. Zwiedzimy blok koszarowo-bojowy. Podziemną poternę prowadzącą na czoło fortu. Zobaczymy jak wyglądała fosa i jak jej broniono przy pomocy kaponiery rewersowej” – zapowiadają organizatorzy zwiedzania.
Zwiedzanie potrwa około 1,5 godziny, bilet wstępu do zakupienia u przewodnika na miejscu, koszt 15 zł od osoby. Wymagana jest rezerwacja biletów na stronie: http://schronynh.rawelin.org/index.php/rezerwacje
Na terenie fortu nie ma miejsc parkingowych ale można zaparkować pojazd w okolicach pętli autobusowej „Osiedle Na Stoku”.

Share:

Kolejny spacer schronowy już 14 maja

Previous article

Śladami trzech wojen – Rawelin oprowadza po obiektach architektury militarnej z okresu I i II wojny światowej oraz zimnej wojny

Next article

Change font size

Choose one of three font sizes.

Change site contrast.

Change the background color and font color on the page.

Change the language

Change the language

Polski Polski English English