Aktualności

Rawelin zaprasza na zwiedzanie schronów pod Szpitalem im. Żeromskiego oraz dawnym Centrum Administracyjnym Huty im. Lenina

Stowarzyszenie Rawelin zaprasza w sobotę 4 sierpnia na zwiedzanie schronów pod Szpitalem im. Żeromskiego (godz. 17) oraz dawnym Centrum Administracyjnym Huty im. Lenina (godz. 18).

 

szpital1
„Zapraszamy do unikalnego schronu zlokalizowanego w podziemiach Szpitala im. S. Żeromskiego, w którym zlokalizowany był Oddział Pierwszej Pomocy Medycznej. Obiekt o powierzchni prawie 600 m2 z niesamowitym klimatem oraz wyposażeniem medycznym z lat 60-80 ubiegłego wieku. Zbiórka na zwiedzanie 5 minut przed wyznaczoną godziną zwiedzania obok pomnika S. Żeromskiego (przed głównym wejściem), w przypadku opadów deszczu zbiórka na tarasie na pierwszym piętrze przy wejściu głównym” – piszą organizatorzy.

Czas zwiedzania: około 50 minut.

Cena: 15 zł/osobę.

Rezerwacja

kombinat

„Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę, podczas której zobaczymy unikatowy schron w budynku S, w którym znajdowało się Stanowisko Dowodzenia Kombinatem w przypadku zagrożenia, zaglądniemy do sali szkoleniowej OC, przejdziemy tunelem łączącym budynki S i Z oraz zwiedzimy schron w budynku Z, który był typowym ukryciem dla pracowników Kombinatu. Zbiórka przy wejściu do budynku S Centrum Administracyjnego. Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie, prosimy nie rezerwować dla nich biletów, tylko w uwagach podać ilość ewentualnych bezpłatnych wejściówek dla dzieciaków” – piszą organizatorzy.

Zwiedzanie potrwa około 2 godzin, bilet wstępu do zakupienia u przewodnika na miejscu, koszt 25 zł/osoby.

Rezerwacja

Fot. Rawelin

 

Share:

Historia budownictwa schronowego w Nowej Hucie – wykład Tomasza Mierzwy

Previous article

Projekt trasy turystycznej po schronach nowohuckich

Next article

Change font size

Choose one of three font sizes.

Change site contrast.

Change the background color and font color on the page.

Change the language

Change the language

Polski Polski English English