Aktualności

Podziemna Nowa Huta – prezentacja projektu trasy turystycznej

2014-11-27_294

Muzeum PRL-u (os. Centrum E 1, dawne kino Światowid) zaprasza 20 grudnia o godz. 18 na dyskusję „Podziemna Nowa Huta”, połączoną z prezentacją projektu trasy turystycznej po nowohuckich schronach, której dokonają jego współtwórczynie: Inga Olszańska i
Katarzyna Zarzycka.

O tym, jak opowiadać o trudnym dziedzictwie zimnej wojny w sposób atrakcyjny dla turystów z Polski i zagranicy, unikając przy tym uproszczeń i pułapek w pierwszej części spotkania rozmawiały będą dr Joanna Dziadowiec i dr Magdalena Banaszkiewicz.

Do udziału w drugiej części dyskusji zapraszamy przedstawicieli branży turystycznej, nowohuckich radnych i aktywistów oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką schronową i turystycznym rozwojem Nowej Huty. Rozmowę poprowadzi Jolanta Drużyńska z Radia Kraków.

* Joanna Dziadowiec jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie etnologii. Wykładowca akademicki w Instytucie Kultury (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ). Badacz, ekspert Fundacji Obserwatorium Żywej Kultury – Sieć Badawcza w Warszawie, animator i menadżer kultury w Agencji Eventowej „TatraGroup” z Zakopanego.

* Magdalena Banaszkiewicz – absolwentka kulturoznawstwa międzynarodowego i rosjoznawstwa. W 2010 roku obroniła dysertację doktorską z zakresu etnologii. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół takich zagadnień jak podróże, turystyka i komunikacja międzykulturowa, a także problematyka Rosji i krajów byłego Związku Radzieckiego.

Prace nad projektem Podziemna Nowa Huta Muzeum PRL-u realizuje od trzech lat na zlecenie gminy Kraków (z inicjatywy radnego Tomasza Urynowicza). W 2018 r. ma rozpocząć się realizacja projektu.

Share:

Zwiedzanie budynków „S” i „Z” kombinatu wraz ze schronami

Previous article

Rawelin zaprasza na zwiedzanie schronu OPPM – Szpital im. S. Żeromskiego

Next article

Change font size

Choose one of three font sizes.

Change site contrast.

Change the background color and font color on the page.

Change the language

Change the language

Polski Polski English English