Aktualności

Projekt trasy schronowej zaprezentowany w magistracie

Krakowscy radni mieli wczoraj możliwość bliższego zapoznania się z przygotowanym na zlecenie Muzeum PRL-u projektem trasy turystycznej po nowohuckich schronach. Podczas sesji Rady Miasta Krakowa projekt zaprezentowali jego pomysłodawca radny Tomasz Urynowicz i współautor Tomasz Mierzwa. Gospodarzem prezentacji był przewodniczący RMK Bogusław Kośmider.

W najbliższych dniach wystawa zostanie przeniesiona do siedziby Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (przy ul. Rajskiej). Będzie ją można oglądać do połowy stycznia – na II piętrze, przy gabinetach dyrekcji.

Przypomnijmy: na zlecenie gminy Kraków Muzeum PRL-u przygotowało w tym roku dwuwariantową koncepcję trasy po nowohuckich schronach. Pierwszy wariant obejmował rodzaj muzeum, mieszczącego się w schronach pod budynkami „S” i „Z” dawnego centrum administracyjnego nowohuckiego kombinatu, drugi – trasę bardziej rozrzuconą po terenie dzielnicy, z centrum na os. Szkolnym. Ponieważ nie zapadły jeszcze decyzje w sprawie przyszłości budynków dawnego kombinatu, a realizacja wariantu pierwszego mogłaby nie wpłynąć na ożywienie turystyczne całej dzielnicy, wybrano drugie rozwiązanie i to do niego przygotowano studium wykonalności.

Teraz decyzja w sprawie ewentualnej realizacji projektu należy do radnych i władz miasta.wradzie

Share:

Rawelin zaprasza na zwiedzanie schronu OPPM – Szpital im. S. Żeromskiego

Previous article

Wycieczka po schronach pod budynkami „S” i „Z” nowohuckiego Pałacu Dożów

Next article

Change font size

Choose one of three font sizes.

Change site contrast.

Change the background color and font color on the page.

Change the language

Change the language

Polski Polski English English